Profesjonalne symulatory
Qubic System

Przygotowanie symulatorów z
systemem ruchu (tzw. motion)
do profesjonalnego treningu

Przygotuję najlepsze, możliwe dla Ciebie stanowisko do simracingu.

Jako oficjalny dystrybutor marki Qubic System w Polsce, realizuję cały proces przygotowania i późniejszego wyposażenia klientów w stanowiska do simracingu, z platformami motion.

 

Doświadczenie z obszaru simracingu oraz motorsportu, jako kierowca, który dostał się na prawdziwy padok dzięki grom i symulatorom wyścigowym (m.in. jako finalista GT Academy z topowymi wynikami na świecie) oraz bieżąca praca jako instruktor, trener i kierowca testowy, pozwala na zapewnienie jak najwyższej jakości i doświadczeń pod kątem symulacji, których poszukujesz.

 

Moim celem jest to, aby platforma i stanowisko z ramienia marki „Lempart Racing” zapewniło możliwie jak najlepsze i przede wszystkim jak najbardziej naturalne odczucia z jazdy, wykorzystując maksymalny potencjał platform Qubic System oraz dobranych akcesoriów.

Jakie platformy są do wyboru?

3DoF - QS-CH1

Qubic System QS-220-PL QS-CH1-PL platforma motion 3dof profesjonalne symulatory wyścigowe
 • Zakres ruchu:
  – góra-dół (heave)
  – przód-tył
  (pochylenie, pitch)
  – lewo-prawo
  (pochylenie-roll)
 • Podstawowy wariant platformy
 • Możliwy montaż siłowników QS-220 PL
  do aktualnie posiadanej platformy

4DoF - QS-V20

QS-V20-PL Qubic System Profesjonalne symulatory wyścigowe platforma motion 4DoF
 • Zakres ruchu:
  – góra-dół (heave)
  – przód-tył (pochylenie, pitch)
  – lewo-prawo (pochylenie-roll)
  – obrót (yaw)
 • Zaimplementowany model uślizgu tylnej osi, tzw. „traction loss”
 •  Optymalny wariant
  w stosunku ceny do jakości i możliwości

6DoF - QS-S25

QS-S25-PL Qubic System 6DoF Platforma Motion Hexapod simracing symulatory wyścigowe
 • Pełen zakres ruchu we wszystkich możliwych osiach (X,Y,Z + obrót dookoła każdej osi)
 • Zaawansowana symulacja uślizgu przedniej i tylnej osi
 • Najbardziej precyzyjne wyczucie platformy w przypadku zastosowań rajdowych i wyścigowych

Czym wyróżniają się
nasze symulatory?

Pełna integralność z PC oraz hardware'm i software'm

Co oznacza "pełna integralność"?

Nasze symulatory bezproblemowo działają z każdym, odpowiednio skonfigurowanym PC. Platformy były testowane przez nas oraz przede wszystkim przez naszych klientów na całym świecie razem z wieloma innymi akcesoriami od wszelkich możliwych producentów, tj. bazy kierownic, pedały, shiftery, dźwignie hamulca ręcznego, monitory & VR oraz wiele innych. W każdym przypadku symulatory Qubic System odpowiednio zdawały egzamin.

Zaawansowany i skuteczny algorytm ruchu "ACE"

Co to jest "ACE" i co on zapewnia?

Algorytm „ACE” w oparciu o odpowiednie przeliczanie sygnałów ruchu z każdej gry symulacyjnej lub oprogramowania symulacyjnego, pozwala na wydobycie większej ilości sygnałów niż jakiekolwiek oprogramowanie. Pozwala to na zapewnienie dużo szybszej i płynniejszej pracy, a także na zapewnienie całkowicie nowej i niespotykanej immersji, nawet na platformach o podobnej konstrukcji lub układzie kinematycznym. „ACE” opiera się m.in. o metody predykcyjne, co pozwala na uzyskanie dużo wyższej częstotliwości (nawet do 500 Hz) niż oferują niektóre gry (jak np. standardowe Assetto Corsa = ~100 Hz).

Bardzo prosta konfiguracja oraz późniejsze zmiany

Jak prosta w praktyce jest ta konfiguracja?

Tworząc nasze symulatory, razem z dobraniem osprzętu i software’u, staramy się uprościć wszelkie możliwe procedury. Dotyczy to oczywiście obszarów, gdzie można sobie na to pozwolić i zapewni to skuteczniejsze wykorzystanie.

 

Do uruchomienia i działania platformy, wystarczy jedynie całość włączyć, wybrać odpowiedni profil ruchu dla gry i całość zaczyna sama działać, razem z uruchomieniem gry. Po zakończeniu jazdy, platforma się dezaktywuje na tryb czuwania, gdzie w przypadku całkowitego zakończenia, wystarczy jedynie wyłączyć zasilanie.

 

W ramach usług związanych z symulatorami, resztę oprogramowania dobieramy tak samo, na tyle aby użytkowanie było jak najprostsze i jak najprzyjemniejsze, ale też efektywne w każdym obszarze, w jakim potrzebujemy.

Pełna analityka w celu diagnostyki

Po co analityka?

W ramach autorskiego oprogramowania „Qubic Manager”, istnieje możliwość sprawdzenia każdej osi ruchu, jej zakresu pracy i „benchmark” platformy. Opcje te są przydatne dla bardzo zaawansowanych użytkowników.

Niezwykle skuteczny i dużo tańszy trening przed wyjazdem na zawody

Jak dużo można zaoszczędzić?

Skuteczny i świadomy trening na symulatorze, może mocno zredukować koszty robienia tego samego w prawdziwym aucie, z wykorzystaniem prawdziwego paliwa, opon, serwisu czy kosztów związanych z torem.

Profesjonalna platforma motion zapewnia dodatkowe, wcześniej dotąd niespotykane bodźce z jazdy, które przybliżają naszą immersje do tego, co czujemy w prawdziwym samochodzie. Dzięki takiemu systemowi, w połączeniu z odpowiednią konfiguracja akcesoriów, dobrze dobranym symulatorem oraz odpowiednią świadomością w zakresie różnic i podobieństw pomiędzy symulacją a rzeczywistością, trening jest jeszcze skuteczniejszy niż dotychczas.

Dowolność w doborze aut, torów oraz gier symulacyjnych

Z jakimi tytułami współpracuje Qubic System?

Platformy oraz oprogramowanie Qubic System współpracuje ze wszystkimi najpopularniejszymi grami symulacyjnymi. Co więcej, na bieżąco poprawiamy nasze produkty, nie tylko w oparciu o feedback użytkowników, ale także o własne testy, w połączeniu z bieżącymi aktualizacjami do niektórych tytułów, które całkowicie zmieniają odczucia z jazdy.

Qubic System działa z takimi symulatorami jak:

– Assetto Corsa,
– Assetto Corsa: Competizione
– iRacing
– rFactor 2
– Richard Burns Rally (NGP 6.1 i wzwyż)
– DiRT Rally / DiRT Rally 2.0
– Automobilista ½
– Beam.NG

Oraz wiele innych.

Dodatkowo, produkty Qubic System współpracują także z grami z kategorii „simcade” oraz „arcade”, czyli np. DiRT 3, seria Forza Motorsport, Forza Horizon 4 & 5, Euro Truck Simulator & American Truck Simulator oraz wiele innych.

Zapraszam do kontaktu!

W razie pytań i wątpliwości, służę pomocą. Chętnie odpowiem na każde Twoje pytanie w zakresie zajęć lub innej, zbliżonej tematyki.

Moje konta na portalach społecznościowych

Damian Lempart Racing GT Academy Qubic System dystrybucja polska platformy motion